CENTRUM KONFERENCYJNE IMIENIA LECHA WAŁĘSY
2008-04-10
    Wczoraj (10 kwietnia) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski wziął udział w uroczystości nadania imienia Lecha Wałęsy Centrum Konferencyjnemu w Zamku Królewskim w Niepołomicach. W spotkaniu uczestniczył również Prezydent Lech Wałęsa.

Centrum Konferencyjne w Zamku Królewskim w Niepołomicach składa się z siedmiu sal. Główna Sala Konferencyjna może pomieścić 260 osób. Klimatyzowana sala jest wyposażona zarówno w nowoczesny sprzęt multimedialny, jak i klasyczny sprzęt prezentacyjny (rzutnik, urządzenie do wyświetlania slajdów). Pozostałe pomieszczenia Centrum to: Sala Akustyczna, w której odbywają się koncerty i spotkania, mniejsza sala zwana Malarzówką oraz cztery komnaty do przeprowadzania mniejszych spotkań, narad i prezentacji.

Przypomnijmy, 22 lutego 2006 roku Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice podpisał umowę z Wojewodą Małopolskim o dofinansowaniu projektu: "Adaptacja części Zamku Królewskiego w Niepołomicach na centrum konferencyjne z zapleczem hotelowym". Inwestycja o wartości ponad 8 mln zł, została dofinansowana przez Unię Europejską w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

Uroczyste otwarcie Centrum Konferencyjnego odbyło się 11 stycznia 2007 roku.
Zamek w Niepołomicach
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj