PREZYDENT BUŁGARII W MAŁOPOLSCE
2008-04-08
    W środę (9 kwietnia) z oficjalną wizytą w Małopolsce gościł Georgi Parvanov, Prezydent Republiki Bułgarii. Towarzyszyła mu delegacja blisko 30 bułgarskich biznesmenów i przedsiębiorców, którzy chcą zbadać możliwości inwestycyjne w naszym regionie.

Na lotnisku wojskowym Kraków – Balice Prezydenta Parvanova przywitał Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski. Prosto z lotniska Prezydent wraz z małżonką udał się na Wawel, gdzie zwiedził Katedrę i Zamek Królewski. Następnie odwiedził Collegium Maius, by potem udać się na spacer po Rynku Głównym. Ostatnim punktem wizyty będzie zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, skąd Georgi Parvanov przejechał na lotnisko Balice. Odlot bułgarskiego samolotu do Sofii nastąpił o godzinie 16.10.


Bułgarscy biznesmeni i przedsiębiorcy reprezentują branże takie jak usługi medyczne, włókiennictwo, turystyka czy przemysł meblarski i spożywczy. Delegacja zaraz po przylocie udała się do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie została powitana przez Stanisława Sorysa, Wicewojewodę Małopolskiego. Następnie odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano gospodarkę Małopolski i możliwości inwestycyjne w regionie. Przeprowadzono również rozmowy, dotyczące możliwej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami z Bułgarii i Małopolski. Ze strony polskiej udział w rozmowach wzięło pięć firm reprezentujących min. branże medyczną i chemiczną.

Parvanow
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj