INWESTYCJE DROGOWE W MAŁOPOLSCE
2008-03-25
    Nad najlepszą strategią dla małopolskich inwestycji drogowych wspólnie dyskutowali we wtorek (25 marca) Jerzy Miller, Wojewoda Małopolski, Zbigniew Rapciak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Roman Ciepiela, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Stanisław Pletnia, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także 19 starostów i 3 prezydentów miast z Małopolski.

Zdaniem Wojewody, na układ drogowy należy patrzeć jak na pewną spójną sieć. – Kierowcy nie zastanawiają się, komu podlega droga, po której jadą – mówił Jerzy Miller. – Im zależy na tym, aby szybko, bezpiecznie i wygodnie dojechać do celu. Stąd pomysł Wojewody, aby skoordynować działania wszystkich jednostek odpowiedzialnych za poszczególne rodzaje tras: krajowe, wojewódzkie i powiatowe. W Małopolsce do tej pory żadna z instytucji nie koordynowała wszystkich inwestycji drogowych, nikt też nie prowadził zbiorczego rejestru danych na ten temat. Dzisiejsze spotkanie to początek współpracy w tym kierunku. Wojewoda planuje organizowanie podobnych spotkań raz w roku.

Całkowita wartość wszystkich inwestycji drogowych realizowanych w Małopolsce w roku 2008 wynosi ponad 8 miliardów złotych. Do największych inwestycji, które zostaną zakończone jeszcze w tym roku należą m.in.: obwodnica Tarnowa (wartość: 80 mln. zł.), obwodnica Starego Sącza (57 mln), obwodnica Biecza (127 mln) i wzmocnienie nawierzchni drogi Balice-Opatkowice (152 mln).
Drogi - inwestycje
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj