Z widokiem na Wisłę… Ruszył kolejny hotel dla Medyka
2020-04-10

Możemy przekazać kolejną dobrą wiadomość: w Krakowie ruszył drugi hotel dla Medyka. Będzie nim Hotel Galaxy, położony w sąsiedztwie Starego Miasta, tuż nad Wisłą, przy ulicy Gęsiej. Co istotne, z inicjatywą udostępnienia obiektu na ten cel zgłosił się sam właściciel hotelu.

- Bardzo dziękuję za ten dobry przykład odpowiedzialności biznesu. I przykład działań adekwatnych do potrzeb. Dziś „elastyczność” to słowo klucz. Hotel Galaxy chcemy przeznaczyć dla lekarzy, personelu medycznego, a także dla Krakowskiego i Tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego. Pracownicy medyczni będą mogli udać się tam i odpocząć po ciężkiej pracy. To też ważne, by zminimalizować ryzyko zakażeń wśród ich bliskich. Szukamy kolejnych miejsc, które będą mogły taką funkcję pełnić. W toku są także działania związane z uruchomieniem kolejnych izolatoriów – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Na mocy umowy użyczenia, zawartej między Małopolskim Urzędem Wojewódzkim w Krakowie a hotelem, na potrzeby kadry medycznej zostało udostępnionych 200 pokoi (cały obiekt). Pracownicy medyczni będą mogli z nich korzystać do momentu zakończenia epidemii. Część osób spędzi tam już Święta.

Zdjęcia pochodzą ze strony: https://galaxyhotel.pl/pl/galeria

1e3a10301e3a1958jordan-grouphotel-galaxykrakowsd-2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj