Sprawniejsza diagnostyka pacjentów szpitala w Limanowej
2019-11-08

Dzięki przyznanym przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego środkom Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej będzie mógł kupić nowoczesny tomograf. Uroczystego przekazania promesy, która opiewa na kwotę 1 000 000 złotych, dokonał dzisiaj wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Osiągnięcia techniki i nauki pozwalają coraz szerzej zaglądać w głąb ludzkiego ciała w sposób bezbolesny i nieinwazyjny, otrzymując całościowy obraz stanu zdrowia pacjenta. Dlatego cieszę się, że dzisiaj mam okazję przekazać promesę, która umożliwi zakup takiego właśnie urządzenia. Niech ten nowy tomograf służy jak najdłużej i jak najlepiej wspiera lekarzy w trosce o zdrowie pacjentów Szpitala w Limanowej – mówił wojewoda Piotr Ćwik, dziękując wszystkim zaangażowanym w pozyskanie dofinansowania, w tym Józefowi Leśniakowi – posłowi VIII kadencji.

Z rąk wojewody Piotra Ćwika promesę odebrał starosta limanowski Mieczysław Uryga. Środki pochodzą z ogólnej rezerwy budżetowej. 

Badanie za pomocą tomografu komputerowego jest bezbolesne i nieinwazyjne. Dostarcza szczegółowych informacji, które można przetworzyć cyfrowo w obrazy trójwymiarowe. Dzięki szybkiemu przebiegowi może przyczynić się do uratowania życia pacjenta, pozwalając na wykrycie obrażeń wewnętrznych.  


20191108 promesa szpital Limanowa 20191108 promesa szpital Limanowa 20191108 promesa szpital Limanowa 20191108 promesa szpital Limanowa
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj