Wojewoda małopolski Piotr Ćwik w Radiu Kraków
2019-05-30

Jak w każdy czwartek wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem wieczornego programu Radia Kraków. Podczas rozmowy podsumowano wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz walkę z „wielką wodą” w Małopolsce. Rozmawiano także o promesie przekazanej gminie Mogilany.

Wojewoda podkreślił, że do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na bieżąco spływają wnioski dotyczące zasiłków dla rodzin poszkodowanych przez ostatnie deszcze.

- Sytuacja jest dynamiczna. Wpłynął rzeczywiście kompletny wniosek z gminy Dąbrowa Tarnowska na kwotę ponad 90 000 zł na wypłatę tych najbardziej podstawowych zasiłków do 6 tysięcy złotych. To zostało przeprocedowane i przekazane do gminy, a środki trafiły już do mieszkańców – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Środki u nas są gotowe do tego, by je bardzo szybko przekazywać do gmin, przez ośrodki pomocy społecznej, do mieszkańców. (…) Wszystkie służby, które są „zrzeszone” w ramach wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego, i służby wspierające, są gotowe do realizacji zadań – podsumował wojewoda.

Kolejnym tematem była promesa dla gminy Mogilany na stabilizację osuwiska i odbudowę drogi gminnej. Samorząd otrzymał na ten cel ze środków budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych 1 145 000 zł.

- Przekazujemy środki na stabilizację osuwiska i na remont drogi. Przy dodatkowych środkach przekazanych przez gminę to bardzo wymierna pomoc, która wpływa do samorządu. To są „koła ratunkowe”, które rząd daje samorządom po to, abyśmy mogli wspólnie działać dla dobra, bezpieczeństwa, komfortu życia mieszkańców – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

20190630 Radio Kraków nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj