Wzorowa praca służb podczas COP24
2018-12-18
Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podsumował zabezpieczenie 24. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbyła się w Katowicach. Podczas spotkania z komendantami Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa i Państwowej Straży Pożarnej, które odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, minister podziękował służbom za ich wzorową pracę. Był tam obecny również wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec.

– Za Waszą przyczyną, po raz kolejny, na cały świat od wysp na Pacyfiku, przez Amerykę Południową i Północną, Afrykę, Europę i Australię popłynął wizerunek Polski, Katowic i Krakowa jako miejsca bezpiecznego i przyjaznego. Nie można wyobrazić sobie lepszej i bardziej skutecznej promocji naszej Ojczyzny. Wykonaliście znakomicie swoje zadanie – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński.

W zabezpieczenie COP24 w Katowicach zaangażowanych było około 9 tysięcy policjantek i policjantów, tysiąc strażników granicznych, 500 strażaków PSP oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Wśród nich byli również przedstawiciele służb z innych województw, w tym z województwa małopolskiego.

Źródło i zdjęcia: www.katowice.uw.gov.pl
20181218 COP120181218 COP220181218 COP3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj