Już na płatkach śniegu przyfrunęły święta… – wyjątkowi goście u wojewody
2018-12-12
Korytarze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie wypełniły dzisiaj ciepłe, świąteczne dźwięki. Wszystko za sprawą małych artystów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Włodzimierza Dolańskiego w Krakowie, których gościł wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Uczniowie wykonali m.in. pastorałkę „Zagraj dziecku kołysankę” oraz piosenkę „A Mikołaj pędzi”.

W tym roku przypada jubileusz 70-lecia pracy Ośrodka. Z tej okazji przygotowano specjalną wystawę. Ukazuje ona codzienną działalność placówki, możliwości kształcenia dziecka z niepełnosprawnością oraz integracji społecznej i zawodowej uczniów niewidomych i słabowidzących. Od dziś wystawę tę można zobaczyć w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie przy ul. Basztowej 22 na I piętrze.

- Dziękuję Wam za piękny występ. Dzięki niemu nasz Urząd stał się dzisiaj piękniejszy. A skoro mieliście siłę i chęć, by odwiedzić mnie, to i ja obiecuję, że przybędę do Was z rewizytą. Cieszę się także, że macie tak wspaniałych nauczycieli, którzy prowadzą Was na drogi pomagające odkrywać Wasze talenty i wyjątkowe umiejętności. Serdecznie gratuluję Pani Dyrektor, całemu gronu nauczycielskiemu oraz wszystkim pracownikom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Dzięki takim występom jak dzisiaj – przekonujemy się, z jak wielką pasją podchodzą Państwo do wykonywanych obowiązków zawodowych – powiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Placówka zapewnia opiekę dydaktyczno-wychowawczą dzieciom z niepełnosprawnością wzroku od wczesnych lat dziecięcych aż do dorosłości. Przy Ośrodku działa także jedyna w Polsce Szkoła Muzyczna I Stopnia kształcąca dzieci niepełnosprawne.
SOSW0SOSW2SOSW4SOSW11
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj